TANCAP CA42-106M016AB Capacitors Tantalum 10uF 16V Surface Mount
MPN
CA42-106M016AB
Country of Origin
China
Order in multiples of 1
192 in stock, despatched in 4 working days
Type Tantalum capacitor
Capacitance 10µF
Tolerance 20%
Voltage 16V