Sealey CP108VMCEU Fast Charge Battery Charger for 10.8V SV10.8 Series Euro Plug
MPN
CP108VMCEU
Brand
Sealey
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
100 in stock, despatched in 2 working days
For recharging SV10.8 series lithium-ion battery packs.
European Plug.
  • European mains charger for Model No. CP108VBP and CP108VBP4 10.8V Lithium-ion Battery Packs.
  • Suitable for use with the SV10.8 Series.
  • Fitted with European 2-pin plug.
    Nett Weight 0.28kg
    Output 10.8V DC 2.4A
    Supply 230V~ 50/2.4A