Samwha HC1V229M35040HA 22000uf 35V 85deg Hc Snap-in Capacitor
MPN
HC1V229M35040HA
174 in stock, despatched same dayAdditional quantity lead time 7 days
Capacitance 22000µF
Tolerance 20%
Voltage 35V
Operating Temperature 85°C
Diameter 35mm
Height 40mm
Pitch 10mm
Ripple 7.07A