Samwha HC1H688M35030HA 6800uf 50V 85deg Hc Snap-in Capacitor
MPN
HC1H688M35030HA
South Korea
Discontinued
Capacitance 6800µF
Tolerance 20%
Voltage 50V
Diameter 35mm
Height 30mm
Pitch 10mm
Ripple 5.04A
Temperature 85°C