Samwha HC1H478M30025HA 4700uf 50V 85deg Hc Snap-in Capacitor
MPN
HC1H478M30025HA
33 in stock, despatched same dayAdditional quantity lead time 7 days
Capacitance 4700µF
Tolerance 20%
Voltage 50V
Operating Temperature 85°C
Diameter 30mm
Height 25mm
Pitch 10mm
Ripple 3.86A