Samsung CL32B106KBJNNNE SMD ceramic capacitor 1210 10uF 10% 3.2x2.5x2.5mm
MPN
CL32B106KBJNNNE
Order in multiples of 1
705 in stock, despatched in 4 working days
Type MLCC
Capacitance 10µF
Tolerance 10%
Content 1
Dimensions (L x W x H) 3.2 x 2.5 x 2.5 mm
Height 2.5mm
Length 3.2mm
Material Ceramic
Max. temperature +125°C
Min. temperature -55°C
Width 2.5mm