Samsung CL32B105KCJNNNE Ceramic capacitor SMD 1µF 10% 3.2x2.5x2.5mm
MPN
CL32B105KCJNNNE
Brand
Samsung
EAN-13
Order Code
Country of Origin
South Korea
View Full Product Range (59)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 1
970 in stock, despatched in 4 working days
Type MLCC
Capacitance 1µF
Tolerance 10%
Pitch N/A
Dielectric X7R
Content 1
Dimensions (L x W x H) 3.2 x 2.5 x 2.5 mm
Height 2.5mm
Length 3.2mm
Material Ceramic
Max. temperature +125°C
Min. temperature -55°C
Width 2.5mm