Samsung CL21A106KAYNNNE ceramic capacitor SMD 10 µF 10% 2x1.25x1.35 mm
MPN
CL21A106KAYNNNE
Brand
Samsung
EAN-13
Order Code
Country of Origin
South Korea
View Full Product Range (59)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 1
1,200 in stock, despatched in 4 working days
Type MLCC
Capacitance 10µF
Tolerance 10%
Voltage 10 V
Pitch N/A
Dielectric X5R
Content 1
Dimensions (L x W x H) 2 x 1.25 x 1.35 mm
Height 1.35mm
Length 2mm
Material Ceramic
Max. temperature +85°C
Min. temperature -55°C
Width 1.25mm