Samsung CL10A475KQ8NNNC Ceramic capacitor SMD 4.7 µF 10% 1.6x0.8x0.9mm
MPN
CL10A475KQ8NNNC
Order in multiples of 1
1,748 in stock, despatched in 4 working days
Type MLCC
Capacitance 4.7µF
Tolerance 10%
Voltage 16V
Content 1
Dimensions (L x W x H) 1.6 x 0.8 x 0.9 mm
Height 0.9mm
Length 1.6mm
Material Ceramic
Max. temperature +85°C
Min. temperature -55°C
Width 0.8mm