QuickCool QC-241-1.6-15.0VM Thermoelectric cooler 29.5V 15A 270W 50x50x3.6mm
MPN
QC-241-1.6-15.0VM
Brand
QuickCool
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Vietnam
View Full Product Range (3)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
14 in stock, despatched in 4 working days
Type Thermoelectric cooler (high performance)
Dimensions (A x B x C x H) 50 x 50 x - x 3.6
Max. Current 15A
Nominal Voltage 29.5V
Temperature difference (max.) 68K
Thermal output (max.) 270W