QuickCool QC-161-1.6-15.0VM Thermoelectric cooler 19.5V 15A 180W 40x40x3.3mm
MPN
QC-161-1.6-15.0VM
Brand
QuickCool
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Vietnam
View Full Product Range (3)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
6 in stock, despatched in 4 working days
Type Thermoelectric cooler (high performance)
Dimensions (A x B x C x H) 40 x 40 x - x 3.3
Max. Current 15A
Nominal Voltage 19.5V
Temperature difference (max.) 69K
Thermal output (max.) 180W