QuickCool QC-127-1.4-3.7VMS thermoelectric cooler high performance 15.5V 3.7A
MPN
QC-127-1.4-3.7VMS
Brand
QuickCool
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Vietnam
View Full Product Range (3)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
37 in stock, despatched in 4 working days
Type Thermoelectric cooler (high performance)
Dimensions (A x B x C x H) 40 x 40 x - x 4.7
Max. Current 3.7A
Nominal Voltage 15.5V
Temperature difference (max.) 73K
Thermal output (max.) 34.5W