PTR STL1550/5G-3.5-V 5-Way 3.5mm 9A
MPN
STL1550/5G-3.5-V
Brand
PTR
EAN-13
Order Code
View Full Product Range (13)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 5
288 in stock, despatched in 4 working days
Top entry 9A vertical header from PTR, 3.5m pitch, with5 poles.
  • Colour green
  • Nominal voltage 160V
Pitch 3.5mm
No. of Rows 1
Current Rating 9A