Panasonic EEU-FC0J122 Electrolytic capacitor Radial 5mm 1200µF 6.3V 20% Ø10mm
MPN
EEU-FC0J122
Brand
Panasonic
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Malaysia
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 1
164 in stock, despatched in 4 working days
Type Electrolytic capacitor
Capacitance 1200µF
Tolerance 20%
Voltage 6.3V
Dimensions (Ø) 10mm
Operating Temperature -55°C
Content 1
Cross Section 5mm
Diameter 10mm