Panasonic EEEFT1H331AP Electrolytic capacitor SMD 330 µF 50 V Ø10 mm
MPN
EEEFT1H331AP
Country of Origin
Indonesia
Order in multiples of 1
152 in stock, despatched in 4 working days
Type Electrolytic capacitor
Capacitance 330µF
Tolerance 20%
Voltage 50V
Dimensions (Ø) 10.00mm
Operating Temperature -55°C
Content 1
Diameter 10.00mm