OSRAM LY T67K-K2M1-26-Z SMD LED PLCC2 Yellow 15.7 mcd 120 ° 2 mA 1.8 V
MPN
LY T67K-K2M1-26-Z
Brand
Osram
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Malaysia
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 1
1,892 in stock, despatched in 4 working days
Type SMD Bulb
LED Colour Yellow
Viewing Angle 120°
Forward Voltage 1.8V
Forward Current 2mA
Luminosity 15.7mcd
Dim (L x W x H) 3.2 x 2.8 x 2.1 mm
Height 2.1mm
Length 3.2mm
Max. temperature +100°C
Min. temperature -40°C
Misc Attribute 1 LY T 67 K-K2M 1-26-Z
Misc Attribute 2 PLCC2
Misc Attribute 3 Clear
Misc Attribute 4 SMD
Technology AlInGaP
Wavelength 587nm
Width 2.8mm