Norgren RM/8025/M/80 ø25mm Magnetic Piston Double Acting G1/8 Port 80mm Stroke
MPN
RM/8025/M/80
Available to back order
  • Cylinder diameter 25mm
  • Stroke length 80mm
  • Operating pressure 1 to 10 Bar
  • Operating temperature -10°C to +80°C
Type Pneumatic cylinder
Bore Diameter 10mm
Medium Compressed air
Stroke Length 80mm