Norgren RM/8010/M/50 ø10mm Magnetic Piston Double Acting M5 Port 50mm Stroke
MPN
RM/8010/M/50
View Full Product Range (16)
Qty Was Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
19 available to back orderBack-order availability date - 23/05/2026
  • Cylinder diameter 10mm
  • Stroke length 50mm
  • Operating pressure 1 to 10 Bar
  • Operating temperature -10°C to +80°C
Type Pneumatic cylinder
Bore Diameter 4mm
Medium Compressed air
Stroke length 50mm
Stroke Length 50mm