Norgren RM/8010/M/25 ø10mm Magnetic Piston Double Acting M5 Port 25mm Stroke
MPN
RM/8010/M/25
Brand
Norgren
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Germany
  • Free UK shipping available
View Full Product Range (16)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
58 available to back orderBack-order availability date - 23/05/2026
  • Cylinder diameter 10mm
  • Stroke length 25mm
  • M5 Port
  • Standard magnetic piston
  • Conforms to ISO 6432
  • Operating pressure 1 to 10 Bar
  • Operating temperature -10°C to +80°C
Type Pneumatic cylinder
Bore Diameter 4mm
Medium Compressed air
Standard magnetic piston
Stroke length 25mm
Stroke Length 25mm