Microtech CMF1206300R0115 Resistor 0603 SMD Precision Power Rating 0.115W
MPN
CMF1206300R0.115
Brand
Microtech
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Germany
View Full Product Range (7)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 1
232 in stock, despatched in 4 working days
Type CMF1206300R0.115
Resistance 300O
Power Rating 0.25W
Content 1
Dimensions (L x W x H) 3.35 x 1.75 x 0.65 mm
Height 0.65mm
Length 3.35mm
Product Type Thin film Resistor
Temperature Coefficient 15ppm
Tolerance ± 0.1%
Width 1.75mm