MAX PRODUCTS MAX505H280 Universal Tool Box Empty 555x306x428mm 1piece
MPN
MAX505H280
Brand
MAX PRODUCTS
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Italy
  • Free UK shipping available
View Full Product Range (28)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
2 in stock, despatched in 4 working days
The MAX PRODUCTS MAX505H280 tool box, manufactured by Max Products, is a universal empty tool box measuring 555 x 306 x 428 mm. Its durable construction is ideal for storing and organising various tools and equipment. This versatile tool box is commonly used by professionals in workshops and garages.
Type Tool box (empty)
Height 306mm
Length 428mm
Width 555mm
Colour Black
Material Plastic
Car phone holder features Waterproof
Dim (W x H x D) 555 x 306 x 428 mm
Factory colour Black
Inside height 280mm
Inside Width 500mm
Internal depth 350mm