HiKOKI M1808DAJPZ M1808DAJPZ 1/4in Trimmer 18V 1 x 5.0Ah Li-ion
MPN
M1808DAJPZ
Brand
HiKOKI
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
5 in stock, despatched in 4 working days
Supplied with: 1 x 18V 5.0Ah Li-ion Battery, 1 x Charger and 1 x Stackable Case.
Specifications:
Collet Size: 6.35mm (1/4in).
No Load Speed: 10,000-30,000/min.
Base Mounting Ø: 64.8mm.