ForgeFix TFCC16OG TechFast Cover Cap Olive Green 16mm (Pack 100)
MPN
TFCC16OG
Brand
ForgeFix
EAN-13
Order Code
Country of Origin
United Kingdom
View Full Product Range (6)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
20 in stock, despatched in 2 working days
ForgeFix TechFast Cover Caps are specifically designed for use with TechFast Screws with an 8mm Hex head, 16mm or 19mm washers.
These ForgeFix TechFast Cover Caps are suitable for self-drill screws with 16mm washers and an 8mm hex head. They come in the following:
Colour: Olive Green
Size: 16mm