Fein 71161661000 ASCM18-4QMP 4-Speed Cordless Impact Driver Brushless
MPN
Brand
Fein
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Germany
View Full Product Range (3)
Qty Was Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
16 in stock, despatched in 4 working days
Type Cordless impact driver
Chuck Size 1,5 - 13mm
Blow count (max.) 60000 /min
Max. drill diameter (Wood/Stone) 60/13mm
Max. Torque (soft/hard/max.) 50/70/130Nm
Operating Voltage 18V
Torque (max.) 130Nm