Faithfull FAICA16S Combination Wood Auger Bit Short Series 16 x 120mm
MPN
FAICA16S
Brand
Faithfull
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
  • Quickly find another product in this range by Diameter:
    13mm 16mm 19mm 25mm
View Full Product Range (4)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Available to back orderPlease contact us for lead time
Short series or stubby auger bits are for use in confined spaces, such as between joists.
Overall Length: 120mm.
Type Auger
Diameter 16mm
Overall Length 120mm