Faithfull FAIBRPVC13SH PVC Saddleback Broom 325mm (13in)
MPN
FAIBRPVC13SH
Country of Origin
Sri Lanka
  • Quickly find another product in this range by Width:
    325mm (13in) 450mm (18in)
View Full Product Range (2)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
5 in stock, despatched in 2 working days
Broom head supplied complete with handle and metal stay.
This Faithfull PVC Saddleback Broom has the following specification:
Width: 325mm (13in)
Handle Length: 1.37m (54in)
Socket: 28mm (1.1/8in)
Replacement Handle Code: FAIRH54118
Type Broom
Handle 1.37M (54in)
Socket 28mm
Width 325mm (13in)