Evolution S210TCT-54CS StainlessSteel Cutting CircularSaw Blade 210x25.4mm x 54T
MPN
S210TCT-54CS
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Japan
  • RoHS Compliant
  • Free UK shipping available
  • Not for sale to persons under age of 18 18+
View Full Product Range (2)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
50 in stock, despatched in 4 working days
This Evolution Stainless Steel Cutting Circular Saw Blade has the following specification:
Diameter: 210mm
Bore: 25.4mm
Teeth: 54
Kerf: 1.8mm