Diotec LDI812C-3.3SFA Voltage regulator linear SOT-23-5 5A
MPN
LDI812C-3.3SFA
Brand
Diotec
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
View Full Product Range (8)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 1
2,892 in stock, despatched in 4 working days
Type Voltage regulator - linear
Nominal Current 5A
Nominal Voltage 3.3 V
No of Outputs 1
Dropout Voltage 0.23V
Input voltage (max.) 16V
Output voltage (max.) 3.366V
Output voltage (min.) 3.234V