Diotec LDI1117-1.2H Voltage regulator linear SOT223 1A
MPN
LDI1117-1.2H
Brand
Diotec
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
View Full Product Range (8)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 1
2,358 in stock, despatched in 4 working days
Type Voltage regulator - linear
Nominal Current 1A
Nominal Voltage 1.2 V
No of Outputs 1
Dropout Voltage 1V
Input voltage (max.) 20V
Output voltage (max.) 1.224V
Output voltage (min.) 1.176V