Diotec BZX84B4V7 Zener Diodes 4.7V voltage regulation compact SMD type
MPN
BZX84B4V7
Order in multiples of 1
2,394 in stock, despatched in 4 working days
Type Zener diode
Voltage 4.70V
Current 0.3W
Package Style SOT 23
Mounting Type Surface-mount
Operating temperature (max.) 150°C
Reverse leakage Current I(r) 3µA
Reverse Voltage U(R) 2V