Cellularline TETRACIPH15T Back cover for iPhone 15 Transparent Black
MPN
TETRACIPH15T
Brand
Cellularline
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
Discontinued
Compatible With Apple iPhone 13/14/15/16
Colour Transparent
AC adapter included No
Batteries included No
Bluetooth No
Brand compatibility Apple
Case Type Cover
Compatibility iPhone 15
Country of origin China
Depth 78mm
Height 154mm
Material Plastic
Maximum screen size 15.5 cm (6.1)
Package depth 110mm
Package height 207mm
Package weight 96g
Package width 15mm
Product colour Black
Protection features Anti-bacterial, Bump resistant, Drop proof, Shock resistant
Quantity per pack 1 pc(s)
Suitable For 15,5 cm (6,1")
Surface colouration Monochromatic
Type Back cover
Warranty period 2 year(s)
Weight 84g
Width 10mm