CellPack 165912 SRMAHV/43-12 Heatshrink Sleeve for 12-43mm Cables
Image Representative of Range
MPN
165912
Germany
View Full Product Range (3)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
26 in stock, despatched in 4 working days
CellPack 165912 is a heatshrink cable repair sleeve without screw connectors. Featuring a diameter range of 12 to 43 mm, it provides a protective sheath for cables. It's ideal for electrical maintenance, offering a reliable and durable solution for cable repair.
Type Heat Shrink Sleeve
Length 250mm
Colour Black
Cable Ø (max.) 43mm
Cable Ø range 12 - 43mm
Cable Ø up to 12mm
max. cross section 43mm
Max. temperature +120°C
Min. temperature -40°C