CamdenBoss CTB932VE/20 3.81mm Pitch 20 Way Terminal Block
MPN
CTB932VE/20
991 in stock, despatched same dayAdditional quantity lead time 6 months
  • 20 pole
  • Moulded in UL94-V0 flame-retardant PA66
  • 2-12 pole solid block
  • Up to 20 poles available
  • Polarised mouldings
  • Manufacturer's part CTB932VE/20
    Body Style Vertical Closed End Header
    Pitch 3.81mm
    No of Ways Per Row 20
    No. of Rows 1
    Current Rating 8A