CamdenBoss CTB932VE/12 3.81mm Pitch 12 Way Terminal Block
MPN
CTB932VE/12
960 in stock, despatched same dayFurther 233 despatched in 5 working days
  • 12 pole
  • Moulded in UL94-V0 flame-retardant PA66
  • 2-12 pole solid block
  • Up to 20 poles available
  • Polarised mouldings
  • Manufacturer's part CTB932VE/12
    Body Style Vertical Closed End Header
    Pitch 3.81mm
    No of Ways Per Row 12
    No. of Rows 1
    Current Rating 8A