CamdenBoss CTB9309/16 5.08mm Pitch 16 Way Terminal Block
MPN
CTB9309/16
5 in stock, despatched same dayAdditional quantity lead time 6 months
  • 16 pole
  • Moulded in UL94-V0 flame-retardant PA66
  • 2-12 pole solid block
  • Up to 24 poles available
  • Polarised mouldings
  • Manufacturer's part CTB9309/16
    Body Style Vertical Closed End Header
    Pitch 5.08mm
    No of Ways Per Row 16
    No. of Rows 1
    Current Rating 15A