CamdenBoss CTB9309/12 5.08mm Pitch 12 Way Terminal Block
MPN
CTB9309/12
2,580 in stock, despatched same dayAdditional quantity lead time 6 months
  • 12 pole
  • Moulded in UL94-V0 flame-retardant PA66
  • 2-12 pole solid block
  • Up to 24 poles available
  • Polarised mouldings
  • Manufacturer's part CTB9309/12
    Body Style Vertical Closed End Header
    Pitch 5.08mm
    No of Ways Per Row 12
    No. of Rows 1
    Current Rating 15A