CamdenBoss CTB9309/11 5.08mm Pitch 11 Way Terminal Block
MPN
CTB9309/11
1,000 in stock, despatched same dayAdditional quantity lead time 6 months
  • 11 pole
  • Moulded in UL94-V0 flame-retardant PA66
  • 2-12 pole solid block
  • Up to 24 poles available
  • Polarised mouldings
  • Manufacturer's part CTB9309/11
    Body Style Vertical Closed End Header
    Pitch 5.08mm
    No of Ways Per Row 11
    No. of Rows 1
    Current Rating 15A