CamdenBoss CTB9309/10 5.08mm Pitch 10 Way Terminal Block
MPN
CTB9309/10
Brand
CamdenBoss
Order Code
Country of Origin
China
View Full Product Range (17)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
1,000 in stock, despatched same dayFurther 509 despatched in 5 working days
  • 10 pole
  • Moulded in UL94-V0 flame-retardant PA66
  • 2-12 pole solid block
  • Up to 24 poles available
  • Pluggable male-female connectors
  • Professional rising clamp terminals
  • Closed headers
  • Polarised mouldings
  • Manufacturer's part CTB9309/10
    Body Style Vertical Closed End Header
    Pitch 5.08mm
    No of Ways Per Row 10
    No. of Rows 1
    Current Rating 15A