Bourns DR331-513AE Choke SMD 51µH 300mΩ 500mA
MPN
DR331-513AE
Brand
Bourns
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
View Full Product Range (4)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 1
44 in stock, despatched in 4 working days
Type Choke
Resistance 300mO
Content 1
Dimensions (L x W x H) 9 x 5.4 x 4.7 mm
Height 4.7mm
Inductance (L) 51µH
Length 9mm
Nominal Current 500mA
Product Type Choke
Width 5.4mm