Bourns 3329H-1-503LF Cermet trimmer linear 0.5 W 50 kΩ 240 ° 1 pc
MPN
3329H-1-503LF
Brand
Bourns
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Mexico
View Full Product Range (10)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 1
18 in stock, despatched in 4 working days
Type Cermet Trimmer
Resistance 50kO
Power Rating 0.5W
Number of Turns 1
Connection Solder pins
Content 1
Cross Section 2.54mm
Electrical Angle 240°
Height 4.57mm
Maximum Temperature 150°C
Mechanical Angle 260°
Minimum Temperature -55°C
Operation type top
Resistance characteristic linear
Temperature Coefficient 100ppm/K
Tolerance ± 10%