Bourns 3299W-1-103LF Trimmer linear Cermet 0.5W 10kΩ 9° 1pc
MPN
3299W-1-103LF
Brand
Bourns
EAN-13
Order Code
Discontinued
Type Cermet Trimmer
Resistance 10kO
Tolerance ± 10%
Power Rating 0.5W
Adjustment Type Top
Number of Turns 25
Pitch 2.54mm
Connection Solder pins
Content 1
Cross Section 2.54mm
Dimensions (L x W x H) 10.03 x 9.53 x 6.1 mm
Electrical Angle
Height 6.1mm
Length 10.03mm
Maximum Temperature 125°C
Minimum Temperature -55°C
Operation type top
Resistance characteristic linear
Temperature Coefficient 100ppm/K
Tolerance ± 10%
Width 9.53mm