BOPLA 92865200.MT6 Alu-Topline Desk Casing 200x181x68mm Aluminium Grey
MPN
92865200.MT6
99 in stock, despatched in 4 working days
The BOPLA ALU-TOPLINE ATPH 1865-200 desk casing is made from aluminium and acrylonitrile butadiene styrene, with dimensions of 200 x 181 x 68 mm. It features a graphite grey finish in RAL 7024 colour. This casing is ideal for housing electronic components and can be used in various industrial and office applications.
Type Desk casing
Enclosure Length 200mm
Enclosure Height 68mm
Enclosure Width 181mm
Dimensions (L x W x H) 200 x 181 x 68 mm