BOPLA 92865150.HMT1 Alu-Topline_SET desk Casing Aluminium adaptable housing
MPN
92865150.HMT1
Brand
BOPLA
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Germany
View Full Product Range (20)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
9 in stock, despatched in 4 working days
The BOPLA ATPH 1865-0150 ALU-TOPLINE_SET is a desk casing made of aluminium and acrylonitrile butadiene styrene. It measures 181.2 x 150 x 68.2 mm and features a two-tone finish in ecru and black (RAL 9005). This casing is typically used for housing electronic components securely, providing a durable and aesthetic enclosure solution.
Type Desk casing
Enclosure Length 181.2mm
Enclosure Height 68.2mm
Enclosure Width 150mm
Dimensions (L x W x H) 181.2 x 150 x 68.2 mm