BOPLA 92850250.MT1 Alu-Topline desk Casing 250x181x53mm Aluminium/ABS
MPN
92850250.MT1
9 in stock, despatched in 4 working days
The BOPLA ALU-Topline ATPH 1850-250 desk casing is made from aluminium and acrylonitrile butadiene styrene in graphite grey (RAL 7024). Measuring 250 x 181 x 53 mm, this display housing is ideal for protecting electronic components. It is commonly used in desk-based applications where a sturdy and stylish enclosure is needed.
Type Desk casing
Enclosure Length 250mm
Enclosure Height 53mm
Enclosure Width 181mm
Dimensions (L x W x H) 250 x 181 x 53 mm