BOPLA 92850150.MT6 Alu-Topline desk Casing 150x181x53mm Aluminium
MPN
92850150.MT6
10 in stock, despatched in 4 working days
The BOPLA ALU-TOPLINE ATPH 1850-150 desk casing is an aluminium and acrylonitrile butadiene styrene enclosure measuring 150 x 181 x 53 mm. It comes in graphite grey (RAL 7024) and is suitable for components and cabinetry applications. This sturdy casing is ideal for housing electronic equipment and is designed for durability in professional environments.
Type Desk casing
Enclosure Length 150mm
Enclosure Height 53mm
Enclosure Width 181mm
Dimensions (L x W x H) 150 x 181 x 53 mm