BOPLA 92850100.MT6 Alu-Topline Casing Aluminium 100x181x53mm grey
MPN
92850100.MT6
Brand
BOPLA
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Germany
View Full Product Range (20)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
23 in stock, despatched in 4 working days
BOPLA manufactures the ALU-TOPLINE ATPH 1850-100 desk casing, an aluminium and acrylonitrile butadiene styrene unit with dimensions of 100 x 181 x 53 mm. The casing, available in graphite grey, is ideal for housing displays or electronic components. Typical applications include use in office settings or industrial control panels.
Type Desk casing
Enclosure Length 100mm
Enclosure Height 53mm
Enclosure Width 181mm
Dimensions (L x W x H) 100 x 181 x 53 mm