Q. Hi, what’s the alternative part number?
A. Hi, thank you for your question. The alternative item for this product is 20-0970.
| Type | Right Angle |
|---|---|
| Plug / Socket | Socket |
| Colour | Black |
| Connector Size | 2.1mm |
| Contact Material | Brass |
| Current Rating | 1A |
| Height | 11mm |
| Length | 14.3mm |
| Termination Method | Solder Lug |
| Voltage Rating | 12V DC |
| Width | 10mm |
Q. Hi, what’s the alternative part number?
A. Hi, thank you for your question. The alternative item for this product is 20-0970.