TRU COMPONENTS TC-K220PF2 Ceramic capacitor THT 220pF 100V 10%
MPN
TC-K220PF2
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
Discontinued
Type Radial leaded
Capacitance 220pF
Tolerance 10%
Voltage 100V
Pitch 2.54mm
Content 1
Material Ceramic
Material properties Y5P
Max. temperature 85°C
Min. temperature -25°C