TDK B32520C1474K000 PET capacitor 0.47 µF 100 V DC 63 V AC 10% Film Capacitor
MPN
B32520C1474K000
Brand
TDK
EAN-13
Order Code
View Full Product Range (21)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 1
812 in stock, despatched in 4 working days
Type PET capacitor
Capacitance 0.47µF
Tolerance 10%
Content 1
CS 7.50mm
Dimensions (L x W x H) 10 x 5 x 10.50 mm
Height 10.50mm
Length 10mm
Max. temperature +125°C
Width 5mm