TANCAP CA42-226M016AB Tantalum Capacitors Tantalum Electrolytic 16V 22uF
MPN
CA42-226M016AB
Country of Origin
South Korea
Order in multiples of 1
Available to back orderBack order, lead time 5 weeks
Type Tantalum capacitor
Capacitance 22µF
Tolerance 20%
Voltage 16V